У столиці України стартувала нова соціальна програма, яка змінює підходи до допомоги вразливим категоріям населення. Замість традиційної натуральної допомоги, яка включала гігієнічні товари та підгузки, Київська міська державна адміністрація (КМДА) переходить на систему адресних грошових виплат. Це рішення, як зазначає заместитель председателя КГГА Марина Хонда, дозволить оптимізувати процес допомоги та зробити його більш ефективним.
Кому та скільки: деталі нової програмиЗа новою програмою, щорічна допомога в розмірі 48 тисяч гривень буде надаватися таким категоріям киян:
сім'ям з дітьми до 2 років, які мають інвалідність або важкі захворювання;сім'ям з дітьми молодше 18 років, які потребують особливого медичного догляду;малозабезпеченим багатодітним сім'ям з немовлятами;киянам, які захищали Україну і отримали поранення або інвалідність у результаті війни.Виплати будуть проводитися щоквартально, по 12 тисяч гривень, що відповідає шести мінімальним зарплатам на рік.
Чому Київ відмовився від натуральної допомоги?До 2019 року Київ надавав додаткову допомогу у натуральній формі, але ця система виявилася неефективною. "Обеспечить широкий ассортимент в районах очень сложно. Мы регулярно сталкивались с ситуациями, когда в одном районе есть запас, а в другом некоторые изделия заканчивались еще до очередной закупки. А тендеры – это долго", - пояснили в міській адміністрації.
Нова система дозволяє сім'ям самостійно вибирати необхідні товари, відповідно до індивідуальних потреб їхніх дітей, що є особливо важливим, оскільки діти ростуть і розвиваються неоднаково.
Як оформити допомогу?Для отримання виплат необхідно подати заяву та пакет документів в Управління соціальної та ветеранської політики за зареєстрованим або задекларованим у Києві місцем проживання. Наразі виділено фінансування для приблизно тисячі осіб, але у разі збільшення потреби столиця шукатиме можливості для збільшення фінансування.
Перспективи та важливість нової ініціативиЗа словами мера Києва Віталія Кличка, соціальна та ветеранська політика залишаються одними з основних пріоритетів міста. Нова система адресних виплат має стати більш гнучкою та оперативною альтернативою попередній схемі, яка часто створювала логістичні проблеми для міської влади та незручності для отримувачів.
Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії міста щодо підтримки уразливих категорій населення, особливо у умовах воєнного стану, і відображає глибоке розуміння потреб громади та готовність влади реагувати на них оперативно та ефективно.