Політичні пристрасті у Вашингтоні сягнули нової позначки: Палата представників США до кінця поточного тижня має ухвалити рішення щодо можливого імпічменту 45-го президента Дональда Трампа. Відповідний законопроєкт подав конгресмен-демократ Шрі Танедар, запустивши формальну процедуру.
Про це повідомляє Axios, передає РБК-Україна.
У чому звинувачують Трампа?Резолюція про імпічмент налічує 29 сторінок і містить сім пунктів звинувачення, серед яких:
перешкоджання правосуддю; зловживання владою; корупція; тиранічні дії; використання адміністративного ресурсу, зокрема зловживання повноваженнями Департаменту ефективності уряду (DOGE); особисте збагачення та неправомірне отримання винагород. Вибір без компромісівЗа процедурою, Конгрес має визначитися до кінця тижня — якщо резолюція не буде відкликана, голосування стане неминучим. Для Демократичної партії це — тест на єдність, оскільки не всі її члени готові відкрито підтримати імпічмент перед виборами.
«Президент Трамп діяв поза межами Конституції. Я мав моральний і юридичний обов’язок ініціювати процедуру імпічменту», — прокоментував Шрі Танедар.
Політик додав, що не узгоджував свої дії з керівництвом Демократичної партії, але «інформував їх про свій намір».
Реакція ТрампаУ відповідь Трамп традиційно різко відреагував: назвав своїх опонентів "нікчемами та психами", а саму ініціативу — абсурдом. Його радники переконані: загроза імпічменту зростатиме в разі перемоги демократів на проміжних виборах 2026 року.
Що передувало?Ще у квітні демократ Ел Грін заявив про намір винести на розгляд проєкт імпічменту. Свою ініціативу він аргументував тим, що "Трамп не заслуговує залишатися главою держави".
Що далі?Експерти прогнозують, що нинішня ситуація може розпалити нову політичну кризу у США, адже:
республіканці мають більшість у Палаті представників; демократи — розділені в поглядах; питання імпічменту стає частиною великої передвиборчої гри, яка вестиме до президентських виборів 2028 року.